Logo

Zimní hry handicapované mládeže Emil Open se ruší

image

Aktuální epidemiologická situace neumožňuje uspořádání prvního ročníku Zimních česko-rakouských her handicapované mládeže Emil Open. Organizátoři tak pilotní ročník „na sněhu“ uspořádají za rok. V červnu však účastníky čeká jubilejní desátý ročník letních Evropských her Emil Open.

Ačkoliv organizátoři do poslední chvíle pracovali na prvním ročníku zimní verze Emil Open, aktuální epidemiologická situace jejich pořádání brání. Zimní hry tak letos nebudou. „Aktuální situace je náročná a je nám líto, že nemůžeme událost, na kterou se těšilo desítky dětí, uskutečnit. Zdraví a bezpečnost však jsou na prvním místě. Aktuálně nám zbýval měsíc do zahájení, a vzhledem k situaci jsme vyhodnotili, že zimní ročník uspořádáme v plné kvalitě příští rok,“ říká Pavel Zbožínek ze spolku Emilova sportovní, který je vedoucím partnerem projektu Dny ber Bariér.

Právě v rámci něj se měly zimní hry konat. Na projektu podílí též rakouský partner – sportovní svaz Österreichischer Behindertensportverband. Jejich společným cílem je mimo sportování také vybudování česko-rakouské platformy na podporu sportovních aktivit postižené mládeže. Na tomto cíli však budou organizátoři dále pracovat.

„Zimní hry byly jednou ze čtyř aktivit celého projektu Dny bez bariér. My se nyní budeme soustředit na další aktivity. Mezi ně patří například příprava takzvaných roadshow ve všech příhraničních regionech. Chceme lidi zábavnou a interaktivní formou edukovat a přispět tak k smysluplné a také snazší integraci handicapovaných lidí do života. Připravujeme tedy veškerou produkci, abychom mohli události konat hned, jak to bude možné. Dále pokračujeme v přípravách specializovaných půjčoven sportovních pomůcek a vybavení pro handicapované. Ty budou fungovat zdarma. V neposlední řadě tvoříme databázi, jejímž cílem je mapování pohybových aktivit a sportovních možností v regionu,“ dodává Pavel Zbožínek.

10. narozeniny oslaví letní Evropské hry Emil Open. Odehrají se v červnu 2021!

Možnou útěchou pro účastníky mohou být letní hry Emil Open. Ty se odehrají 23. až 27. června 2021 v Brně. Půjde o jubilejní desátý ročník. „Chystáme řadu novinek a věříme, že si s účastníky vše vynahradíme. Čeká nás totiž krásný kulatý ročník,“ uzavírá Pavel Zbožínek.

© Dny bez bariér 2023
Created by
Created by APP Universe